2017-09-01 02:07:37
BPFStat 1.5 - generator histogramów

Kiedyś napisałem program do generowania histogramów plików. Co i po co - można przeczytać w podlinkowanym wpisie, dzisiaj natomiast o tym, co nowego w wersji 1.5!

Wiecie jak Hal wymieniał żarówkę? (Nie wiecie to klikacie i oglądacie). Tak wyglądało produkowanie BPFStata 1.5. Chciałem dodać pierdołę - wybór zasięgu myszką tak, by można było szybko stwierdzić jaki procent pliku to łączny ciąg wartości. Przy okazji poprawiłem problem z nie odświeżaniem podglądu przy maksymalizowaniu okna, potem stwierdziłem że fajnie byłoby mieć ciut insze kolorki, w końcu okazało się, że przy danych z odwróconą kolejnością bajtów program się nie sprawdzi, a na koniec, wkurzony zabójczą powolnością kodu generującego histogram dla 32-bitowych elementów, zoptymalizowałem go tak, że użycie tego trybu wreszcie ma sens. Poprzednio, ISO gry EarthSiege 2 na moim i3-4130t program parsował przez dwie godziny a i tak był dalej dopiero na 1/4 pliku, teraz robi to samo w minutę. Skoczyło użycie pamięci, ale optymalizowaniem tego zajmę się później (to zresztą nie jest takie oczywiste, jeśli w pliku jest 29 milionów wartości to trudno zejść poniżej 348 MB bez realnego wpływu na np. szybkie wyświetlanie histogramu, jednak jest to do zrobienia). Zresztą, biorąc pod uwagę że Chromowate lubią wpieprzać setki megabajtów RAM podczas wyświetlania paru zdań tekstu i trzech obrazków, użycie pamięci przez BPFStata nie jest jakieś zabójcze. Dla trybu 8- i 16-bitowego użycie pamięci dalej jest na poziomie kilkuset KB ponad Delphi'ową normę.

Program dalej na licencji freeware, do pobrania z Branchware.

Swoją szosą, dopiero teraz do mnie dotarło że od ponad 3 lat - pomijając PowerController i HCMowe Daily, nie wydałem żadnego swojego softu, ani żadnej aktualizacji do istniejącego. Ech. :/


Może Cię zainteresować...

Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: