2017-11-03 22:30:11
Antyszczepionkowcy sięgnęli dna

Na WP piszą o billboardach wykupionych przez stowarzyszenie skrajnych debili umysłowych (antyszczepionkowców). Czytamy, że kiedyś to były tylko choroby wieku dziecięcego, a teraz jakieś astmy, alergie, nowotwory, itd. Na drugim, że szczepione dzieci częściej chorują. To pokazuje, jak skrajnie niewykształcone i upośledzone umysłowo są osoby z tej frakcji społecznej - a dowodami na to są m. in. historie z którejś wojny światowej (nie to, że jestem historykiem...).

Inżynierowie podczas którejś wojny światowej zwrócili się do matematyków o oszacowanie - na podstawie stanu samolotów które wróciły na lotnisko - którą część samolotu lepiej opancerzyć. Zamierzali zabrać się za kadłub, bo był najbardziej podziurawiony, więc - logicznie myśląc ;) - to kadłub powinien być lepiej zabezpieczony. Matematyk pomyślał, zapytał ile samolotów poleciało a ile wróciło i otrzymawszy te dane ocenił, że należy zabezpieczyć silnik i pilota. Dlaczego? Bo te co nie wróciły, miały przestrzelony głównie silnik albo zabitego pilota.
Co to ma wspólnego z tymi billboardami? Dzieci może i częściej chorują i częściej trafiają do szpitali - ale dużo rzadziej umierają. To logiczne, skoro dziecko nie przeżyło, to i nie ma prawa zachorować ani wylądować w szpitalu. Przykre że antyszczepionkowcy nie znaleźli za grosz odwagi wspomnieć o tym, tj. że ze szpitala można wyjść, zaś z grobu niezupełnie.

Drugą historią jest historia odrzutowców. W okolicach 1903 roku zaczęły powstawać i latać pierwsze samoloty, a już 27 lat później rozpoczęły się prace nad odrzutowcami, które ówczesne "konwencjonalne" samoloty zostawały daleko w tyle jeśli chodzi o szybkość maksymalną. To wojna popchnęła rozwój lotnictwa tak, że w zaledwie kilku dekad od dwu i trójpłatowców przeszliśmy do superszybkich jednopłatowców. A co to ma wspólnego z drugim billboardem? W 1940 roku były tylko "choroby wieku dziecięcego", bo taki był poziom rozwoju ówczesnej wiedzy medycznej (pediatrii).
Porównywanie roku 2017 z 1940 jest upokarzające dla średnio inteligentnego człowieka - a co dopiero dla kogoś takiego jak ja. W 2017 trzymanie setek gigabajtów w kieszeni jest normalną sprawą, ale przecież jeszcze w 1996 roku (era rozkwitu multimediów) zachwalano wynalazek pod nazwą CD-ROM i jakże "przepastną" pojemność nośnika (tj. 650 megabajtów). W 1940 roku, pojemność na poziomie setek kilobajtów była kosmiczną mrzonką. I teraz przychodzi pokurcz umysłowy i próbuje wciskać biednym ludziom, że medycyna przez 77 lat nie poszła do przodu ani kroku, a to, że alergie, astmy i inne zła, to wynik wyłącznie szczepień. Ich zdaniem, to wszystko to zasługa szczepień!

Do tej pory temat generalnie ignorowałem, każdy ma prawo być imbecylem - ale to już przekroczyło wszelkie granice.

Gorsze od tego jest chyba tylko to, że takie osoby mają prawa wyborcze, (przypuszczalnie) prawa jazdy i rozmnażają się. I pewnie same były szczepione, dlatego jeszcze żyją.


Może Cię zainteresować...

Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: