2016-12-18 01:25:42
"Wolne media"

Ja to mówiłem wielu osobom już wielokrotnie, że jak w polityce nic się nie zmieni, to w końcu ludzie wyjdą na ulicę. No i powoli wychodzą, za sprawą samego PiSu.

Ludzie wychodzili już wcześniej, chociażby apropos ustawy o aborcji, natomiast ostatnie wydarzenia - okupowanie sejmu przez opozycję - jest wydarzeniem w zasadzie bez precedensu w post-PRLowskiej Polsce. I powód też jest dobry, mianowicie PiS chce przeforsować ustawę ograniczającą dostęp ludności do rzetelnej informacji na temat tego jak pracuje (tudzież "pracuje") wybrany przez nich rząd. Projekt ustawy przewiduje iż dostęp do polityków mieliby tylko konkretni przedstawiciele serwisów, zaś cała reszta - o ile miałaby szczęście - znalazłaby się gdzieś w oddali tak, by nie mogli zadawać niewygodnych pytań politykom. Oczywiście wiemy doskonale, że władzę nad TVP przejęło PiS (konkretniej, Kurski z PiS jest prezesem TVP) i w związku z tym są skrajnie prorządowe... I jak donosi Wirtualna Polska, istnieje duże prawdopodobieństwo, że po wejściu ustawy w życie mielibyśmy to, co jest obecnie w Korei Północnej - jedne, prorządowe media, i totalnie nic więcej. Sam rząd robiłby totalnie co chciał, bo niewygodne dla nich elementy po prostu nie dotarłyby do społeczeństwa. Nie do wiary? Zobaczmy jak przebiegało piątkowe wyrzucenie Szczerby (PO) przez Kuchcińskiego:

A w taki sposób "relacjonuje" TVP.info:

Po kolejnym takim wystąpieniu Kuchciński wykluczył posła PO Michała Szczerbę z obrad. Szczerba miał ze sobą na mównicy kartkę z napisem: „Wolne media w Sejmie”, którą umieścił na pulpicie. Wtedy opozycja wyszła z ław i zablokowała sejmową mównicę.
Źródło: http://www.tvp.info/28245856/sejm-przyjal-ustawe-budzetowa-i-dezubekizacyjna-glosowania-w-sali-kolumnowej

Wnioski wysuwajcie sami. Zaś w dzisiejszych Faktach można było dowiedzieć się dokładnie o co poszło i jak się skończyło.

Jasne, że dokładnie żaden rząd nie jest bez winy i każdemu można wiele zarzucić (chociażby wjazd do redakcji Wprost na wniosek rządu PO), ale to, co wyczynia PiS z Polską już dawno przekroczyło granicę absurdu i powoli do ludzi to dociera. Cieszy mnie to i skoro PiS nie chce "znormalnieć" ani ustąpić, to pozostaje mi czekać na Polski "Majdan".


Może Cię zainteresować...

Link | Skomentuj! | Ciekawostki z sieci, Polityka
Pokazuj komentarze.
Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: