2016-12-01 22:34:23
db Konto Oszczędnościowe bez darmowego przelewu

Deutsche Bank oferuje swoim klientom konto dbNet i oczywiście można do tego założyć konto oszczędnościowe db Konto Oszczędnościowe. Pierwotnie to konto oszczędnościowe było jednym z najkorzystniejszych w kraju, bo swego czasu oferowało oprocentowanie środków wynoszące 6%, z tym że z kapitalizacją dzienną (co w połączeniu z podatkiem Belki poważnie ograniczało zyski). Z czasem malało, wprowadzono kapitalizację miesięczną, no i obecnie oprocentowanie wynosi 1,5% dla środków poniżej 10 tysięcy złotych i 0,5% powyżej. Standardowo też, pierwszy przelew na swoje konto "nie-oszczędnościowe" w danym miesiącu jest bezpłatny (patrz Tabela opłat i prowizji). Dzisiaj się okazuje, że to konto totalnie straciło sens, a bank nabija ludzi w butelkę.

Update 2.12.2016, 12:00: Po kontakcie z infolinią okazało się, że to błąd w systemie. Same przelewy wykonują się poprawnie i opłata za pierwszy przelew NIE jest pobierana.

W związku z tym zmiennym oprocentowaniem, zawsze po kapitalizacji (czyli pierwszego każdego miesiąca) dokonuje się przelewu naliczonych odsetek tak, by zachować wyższe oprocentowanie. W typowych okolicznościach ten jeden przelew jest całkowicie wystarczający i wszystko gra - czekamy miesiąc, robimy przelew, czekamy miesiąc, robimy przelew, i w ten sposób nasze środki mniej dewaluują się z czasem. A co, jeśli przyjdzie nieprzewidziana czarna godzina? Drugi i kolejne przelewy kosztują po 10 zł.

Dziś jest pierwszy grudnia, dzień po kapitalizacji. Loguję się do banku - wszystko się zgadza. No to przelew... I tu problem:


10 zł?!

Zaglądam w listę przelewów, jest tylko jeden - z pierwszego listopada:


A ten za darmo!


I do tego tylko jeden

Bank na złożenie reklamacji nie raczył jeszcze zareagować, może dlatego że nie napierdalam mechanicznie myszką gdzie popadnie i zdążyłem zauważyć inny koszt przelewu przed zatwierdzeniem, więc "tylko" spadło mi oprocentowanie.

Okazuje się więc, że Deutsche Bankowi bardzo zależy na pozbyciu się swoich klientów. Już raz to przerabialiśmy, ale widocznie było za mało... Szkoda tylko, że teraz poziom bezczelności tego banku zrównał się z tym, co odpierdala PiS.


Może Cię zainteresować...

Link | Skomentuj! | Finanse, Go Evil!
Pokazuj komentarze.
Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: