2014-08-19 02:22:35
Półtora miesiąca na pakerni

Na początku lipca moja koleżanka z pracy otworzyła... Siłownię. Uznałem, że skoro i tak zaczynam niezdrowo tyć (62kg na początku lipca, do przeprowadzki w październiku 2012 oscylowałem między 45 a 47kg), to zrobię podwójny dobry uczynek i nie dość, że pomogę jej rozruszać interes, to jeszcze rozruszam swoje interesy i może coś albo schudnę, albo chociaż skonwertuję na mięśnie. ;-)

Od tamtego dnia minęło półtora miesiąca, a ja dalej przychodzę sześć razy w tygodniu poćwiczyć po 2,5-3,5h na raz. Teraz nawet widzę efekty tego chodzenia.

Moją trenerką jest nie kto inny, a Joanna Damińska, w związku z czym pierwsze dwa tygodnie były, delikatnie mówiąc, ciężkie - ale to nic dziwnego, skoro ostatni raz na siłowni byłem w liceum (tj. jakieś 13 lat temu). Z czasem było coraz lepiej i powoli zwiększam ilość serii, powtórzeń i obciążenie. 18 lipca wpadliśmy na pomysł zmierzenia mnie, a że dzisiaj wypadał 18 sierpnia, to pora na drugie pomiary. No i pas mi oczywiście spadł (z 84 do 79cm), uda podrosły i wyrównały się zarazem (lewe udo 50,5, prawe 51,5 - obecnie po 53cm), podobnie łydki (było 38 i 39cm, jest 40). Klatka bez zmian jeszcze, ale za to biceps zaczął rosnąć (z 29cm na 30). Liczby może i jeszcze śmieszne, ale już jest progres. No i oprócz tego, poprawiła mi się budowa pleców. Obecnie widać na nich jakieś mięśnie, podobnie na brzuchu - zaczął się rysować kaloryfer.

Oprócz powyższego, czuję się też lepiej. Jestem dużo mniej senny, już w zasadzie nie sypiam za dnia (co od dłuższego czasu było u mnie nagminne), mam też lepszy humor na co dzień. Odrobina ruchu, a taka zmiana. ;-)

Zatem ze swojej strony gorąco polecam - ja chodzę na nastawioną na armwrestling siłownię "Gymbaza" (chociażby dlatego, że można tam w spokoju ćwiczyć bez zbędnego pierdolenia się w bullshit w rodzaju dziwnych karnetów, czy wymogu markowych ciuchów), ale od biedy, na początek wystarczy byle jaki fitness club pod kątem średnio ogarniętego sztangoznawcy - z drugiej strony, taki "sztangoznawca" nie pokaże nic poza ogólnikami bez konkretnego celu. A to na dłuższą metę nie jest dobre.


Może Cię zainteresować...

Link | Komentarzy: 7 | Non-tech, Obserwacje
Pokazuj komentarze.
Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: