2013-09-29 24:57:23
Jak spierdolić dobrą markę?

Dać ją w łapy managementu EA.

2013-09-28 13:13:54
Dwie kosmetyczne zmiany

Jedna jest taka, że pozbyłem się konta na prv.pl. Po przejęciu grupy Pino.pl przez Sterta.pl, zacząłem dostawać tak absurdalnie duże ilości spamu, że utrzymywanie tam trzech starych aliasów nie miało sensu, zatem m. in. adres http://www.hcm.prv.pl wskazuje teraz w powietrze, ale z drugiej strony i tak wygląda mało poważnie przy np. http://www.program-pocztowy.pl. ;-)

A druga zmiana to pozbycie się konta na Yahoo. W sumie to sami mi skasowali bo nie korzystałem, ale z drugiej strony - na założone tam listy dyskusyjne nikt nie pisał i tak. Wszyscy z problemami i tak piszą do mnie ;-) W związku z tym Hellcore Mailer nie ma obecnie list dyskusyjnych - ale jeśli będzie takie zapotrzebowanie, to założę nowe już u siebie, na Predictorze.

2013-09-22 00:25:39
XP i 100% użycia CPU przez svchost.exe

Od jakiegoś czasu zdarza się, że WinXP, nawet gołe po załadowaniu wszystkich trzech ServicePacków, mocno spowalnia krótko po uruchomieniu. Menedżer zadań pokazuje zaś, że proces "svchost.exe" wykorzystuje cały rdzeń procesora. Jeżeli nie jest to jakaś infekcja lub zła konfiguracja, to winnym może być Windows Update.

Update 11.11.2016: wersja dla Windows 7, 8 i 8.1 jest dostępna.

2013-09-21 17:04:32
Kolejny powód do porzucenia Gmaila ;)

Linkedin.

LinkedIn Accused of Hacking Customers’ E-Mails to Get Contacts. I tak naprawdę to nie musieli się specjalnie wysilać, w końcu Google daje do tego odpowiednie narzędzia, wystarczy wydać zgodę. A co ma do tego Gmail? Bo dla wielu osób trzymanie swoich zbyt-prywatnych danych w chmurze wydaje się wygodne, nie zastanawiając się nad długofalowymi konsekwencjami tego.

I chociaż nie wydaje mi się, by ewentualny proces miał szanse powodzenia, to jednak argumenty jakie stosuje strona oskarżająca są jak najbardziej na miejscu. Koronnym przykładem może być chociażby to, że przez jakiś czas Linkedin sugerował mi dodanie do kontaktów (jako osobę którą "mogę znać") technika z Google, z którym korespondowałem w temacie whitelistowania mojego serwera XMPP. Dlaczego? Bo pisałem ze swojego Predictorowego konta na jego Gmailową skrzynkę...

2013-09-17 20:43:19
Overengineering

Do tej pory nie spotkałem się z jakimś konkretnym przypadkiem overengineeringu, pewnie dlatego że po krótkim wdrażaniu w praktycznie wykorzystywaną, enterprise'ową Javę i naszą szynę ESB zatraciłem swoją pierwotną optykę i to, co kiedyś dla mnie było "overengineeringiem", po miesiącu pracy już przestało być (a inna sprawa, że po prostu trochę inaczej zacząłem patrzeć na całość problemu). No właśnie. Do tej pory...

Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: