2013-01-22 17:07:12
Więc oszczędzasz z kontem eMax+?

Zła wiadomość.

Nadchodzą zmiany oprocentowań - a tam, między innymi, obniżenie oprocentowania kont eMax+ z 3,50% na 2,70. W tym momencie mBank sam wytrącił sobie z ręki kolejny argument za zostaniem tam.

Przez jakiś czas myślałem o lokowaniu oszczędności gdzieś indziej, ale w związku z przeprowadzką temat odłożyłem na półkę. Wygląda na to, że teraz jest dobry moment do powrotu do niego...

2013-01-19 22:21:53
Mamy naszych studentów za debili...

... I nie zawahamy się tego udowodnić.

W imieniu Kolegium Dziekańskiego serdecznie zapraszam do wypełniania ankiet oceniających (zajęcia i ogólnej) na zakończenie semestru zimowego 2012/2013 znajdujących się w systemie USOS.
Ankiety są całkowicie anonimowe. Dzięki nim można dokonać oceny, jak również wystawić komentarz lub wypowiedzieć się na temat danego przedmiotu, wykładowcy, pracy dziekanatu. Ankiety można wypełnić na stronie usosweb.uni.lodz.pl w terminie od 21.01.2013 r. do 3.02.2013 r.

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie ogłoszonym przez Wydział MiI UŁ we współpracy z WRSS: Wypełnij ankietę …. Jeden z tych dysków może być twój.

Generalnie, wśród tych, z którymi rozmawiałem, większość odmawia wypełnienia tej ankiety ze strachu przed zemstą tym bardziej, że często jeden prowadzący prowadzi kilka zupełnie różnych przedmiotów (np. wykładowca i prowadzący ćwiczenia z programowania usług sieciowych prowadzi wykład i ćwiczenia z asemblera) i wszyscy wiedzą, że ta anonimowość to mit. A teraz jeszcze to. No cóż...

2013-01-17 22:44:20
Powrót koszmaru

Pierdolony, dwulicowy hipokryta!

2013-01-08 24:51:37
Poczułem się zajebisty

Prowadzone są u nas rozmowy kwalifikacyjne na stanowisko programisty Java. Pojawiają się chętni, pokazują wypas cefałki, a w nich powpisywane nie wiadomo jak wspaniałe rzeczy. Wobec tego, koledzy maglują i dają proste zadania. Pytania są relatywnie wredne, ale tak naprawdę łatwe i odpowiedzi są krótkie. Jedno okazało się wybitnie pechowe: Czy da się porównać Integer z intem, a jeśli tak, to jak?. Okazało się, że nikt do końca nie był pewien, a jeden z pytanych, po usłyszeniu tego, wręcz wybuchł gniewem, ponieważ "to jest rozmowa kwalifikacyjna na stanowisku programisty w banku, a nie egzamin na SCJP!". Maglujący go kolega najpierw zdziwił się, potem zirytował i podsumował, że nie ma już SCJP, bo obecnie jest OCPJP.
Nie muszę pisać, jakie szanse ma ten delikwent na pracę u nas?

Pytanie było wredne, bo na co dzień takie sytuacje nie powinny się zdarzać, niemniej uświadomiło mi, że po pierwsze, jestem bardziej zajebisty niż mi się zdaje, a po drugie, jak dużo się tu nauczyłem.

No i kolejna sprawa, wciskanie kitu w cefałkach - wierzcie mi, jeśli wpiszecie coś naprawdę fajnego, to NA BANK (w szczególności mój) was o to zapytają. Tak podziękowaliśmy gościowi, który miał się wyznawać na OSGi, a nie był w stanie podać i opisać jakiegokolwiek stanu bundle'a...

A dla nie znających odpowiedzi na ww. pytanie: da się, i to zwykłym operatorem "==", bo tu zadziała mechanizm Autoboxingu.

Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: