2011-09-29 00:13:31
Win 8 Developer Preview vs WinXP SP3 - wydajność

W dużym skrocie - masz Windows XP i nie narzekasz? Pozostań przy nim. Przynajmniej na razie. Windows 8 - podobnie jak Win7 i WinVista - w znakomitej większości przypadków dalej jest nieco wolniejszy.

2011-09-26 13:26:08
Schowek - ej, oni go w Viście naprawili!

I ja to mówię poważnie. Nie mówi się o tym głośno, ba, nawet na oficjalnej liście nowości w Win32 API dla Visty nie ma o tym napisane, więc nie wszyscy o tym wiedzą. A chodzi oczywiście o zakleszczanie się jednego lub więcej programów w sytuacji, gdy jeden z programów monitorujących schowek (np. fikuśny edytor tekstowy) najzwyczajniej zawiesi się. Plaga a'la czasy Win98, gdy jeden program mógł wyłożyć cały system do góry nogami, ma się całkiem nieźle nawet pod Windows 7, ale od Visty w górę wreszcie zdecydowali się coś z tym zrobić. Tylko dlaczego ludzie dowiadują się o tym przypadkiem - zakładając że w ogóle?

2011-09-23 08:54:47
Windows 8 - pierwsze (i nie ostatnie) starcie

Szczerze? Jestem zaskoczony. Zainstalowałem Windows 8 Developer Preview w swojej atomicy (Atom 330 z 2GB RAM) - spodziewałem się kataklizmu, a obyło się bez rozlewu krwi. Co prawda do finalnej wersji jeszcze trochę potrzeba, ale już teraz mam wrażenie, że Win 8 będzie kolejnym WinME, po którym wydana zostanie kolejna wersja, która MOŻE będzie tym, czym miała być w pierwszej kolejności. Chociaż kto wie? Może właśnie po to całe zamieszanie z Developer Preview?

Protip na wstępie: ten build Win8 instalować powinni tylko ci, którzy naprawdę nie mogą się doczekać. Cała reszta niech lepiej poczeka na jakieś RC.

2011-09-20 17:45:33
Kompresor obsługujący SMP

Ponad rok temu pomyślałem sobie, że skoro rynek jest już solidnie nasycony systemami SMP (tj. z procesorami wielordzeniowymi, z procesorami obsługującymi HyperThreading, lub chociaż systemami z wieloma procesorami) - czemu użytkownicy mają czekać czort wie ile na zrobienie się kopii zapasowej albo zaktualizowanie skompresowanego pliku użytkownika? Zacząłem badać teren i następnego dnia miałem wstępną, sensownie działajacą implementację kompresora.

2011-09-18 08:45:49
Małomiękki nie patrzy w przeszłość

Apropos mojego (de)kompresora wielordzeniowego (o którym napiszę jeszcze), przeglądałem MSDN w poszukiwaniu paru informacji. Okazuje się, że Microsoft znowu podniósł poprzeczkę jeśli chodzi o minimalny obsługiwany system operacyjny. Tym razem, minimum dla całego Win32 API to Windows XP, wktótce pewnie Windows XP SP3. Fakt, jest konsekwentny - wsparcie dla Windows 2000 dawno wycofano - ale dla mnie to trochę niezrozumiałe. Człowiek może się trochę zdziwić, gdy w starszej wersji dokumentacji widzi, że funkcja jest dostępna w Windows 95, a w obecnej - "dopiero" od XP.

A jak już przy tym jesteśmy, to zawiodłem się. Słyszeliście, że MS wypuścił wersję "Developer preview" nowych okienek? Czym prędzej popędziłem zassać to cudo. I co? I nic. Podzieliłem los tego pana. Co prawda mam w zanadrzu jakąś starą, 160GB dyszczawkę, ale chyba szkoda mi nerwów na kombinowanie. Zresztą, praca na dwóch fizycznych maszynach jest dla mnie mniej wygodna niż na jednej - nie mówiąc o bezpieczeństwie.

Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: