2011-07-15 03:38:46
Dlaczego należy czytać manuale

Posadzili sztuczną inteligencję przed grą, dali (SI) podręcznik, oto wynik:

In the case of the computer game, it won 79 percent of the games it played, while a version that didn't rely on the written instructions won only 46 percent. The researchers also tested a more-sophisticated machine-learning algorithm that eschewed textual input but used additional techniques to improve its performance. Even that algorithm won only 62 percent of its games.
(oryginalny artykuł)

SI grało we FreeCiv 2.2, a nakarmione zostało manualem do Civilization 2. Wnioski?

Oczywiście oprócz tego, że czytając manuale oszczędza się czas normalnie marnowany na zawracanie komuś głowy i czekanie na odpowiedź (czasami jej nie otrzymując)...

2011-07-09 16:51:29
Eksperymentalna obsługa protokołu IMAP4

Kod IMAP4 w Hellcore Mailerze co prawda jest w fazie bardzo zaawansowanych eksperymentów, ale już teraz zachowuje się dużo optymalniej (albo chociaż przewidywalniej) niż inne programy (w szczgólności te, które relatywnie niedawno miały dorobić się "przepisanego od zera, superwydajnego i superstabilnego modułu IMAP" ;->). No ale najważniejsze, że działa na tyle sensownie, że można to już dać do ręki wszystkim odważnym i/lub niecierpliwym. :-)

Co jest, a co nie jest zaimplementowane? Największe (najboleśniejsze) braki to brak obsługi pipeliningu (opcja w ustawieniach konta nie ma znaczenia, chociaż jest zapamiętywana) i rozszerzeń NAMESPACE i BINARY. Na wszystko przyjdzie jednak pora, NAMESPACE zostanie zaimplementowane w pierwszej kolejności. Za to zaimplementowana jest obsługa rozszerzeń COMPRESS, LITERAL+, IDLE, UNSELECT, UIDPLUS, CHILDREN, SASL-IR oraz ID. W kodzie jest już szkielet kodu rozszerzeń NAMESPACE, BINARY oraz QUOTA i one wejdą jako następne.

Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: