2011-06-17 01:14:11
Programista o mentalności asemblerowca

Programista taki cechuje się następującymi objawami: niepokój, niepewność i pewnego rodzaju zagubienie w sytuacji, gdy - pisząc w znanym już języku - przy najprostszych sprawach nagle musi co chwila zaglądać do dokumentacji; gdy rozwiązanie działa, ale nie potrafi w sensowny sposób wyjaśnić, dlaczego; gdy stosowane narzędzia mimo, iż teoretycznie miały uprościć sprawę, nagle ją gmatwają i są źródłem różnych, trudnych do zauważenia problemów; gdy nie ma jasnej informacji co się dzieje "pod strzechami" i jakie wewnętrzne procesy zachodzą. Programista taki charakteryzuje się więc przede wszystkim chorobliwym obrzydzeniem i niechęcią do języków wysokiego poziomu, w szczególności ukrywających wewnętrzne procesy oraz różnego rodzaju tzw. "frameworków".

Przeciwieństwo "enterprise software developera", który pisanie w językach niskopoziomowych (niekoniecznie od razu assemblerze) uważa za archaizm, zaś "frameworki" nazywa "technologiami", często nie będąc w stanie zrealizować bez nich najbanalniejszego projektu.

Swoją szosą, co kilkanaście lat ktoś wyskakuje z nowym halo, które pozwala robić w zupełnie inny, przeważnie tak naprawdę dużo mniej wydajny (a do tego dużo mniej intuicyjny) sposób to, co się robiło do tej pory.

2011-06-02 17:03:49
mBank porąbało do reszty

Wygląda na to, że mBank ma za dużo klientów i bardzo zależy im na ich redukcji - cóż, różne są zboczenia. Szkoda tylko, że tym razem celują m. in. we mnie.

Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: