2011-05-23 14:11:18
Wykrywanie trybu zgodności z Win9x

Niektórym pro 1337 mastahom wydaje się, że jeśli soft jest zaprojektowany do pracy pod Windows 9x ORAZ Windows NT (i nowszymi), to wymuszenie na programie działania w trybie zgodności z Windows 9x sprawi, że będzie on działał szybciej i/lub ogólnie lepiej. Prawda jest nieco mniej ciekawa, mianowicie...

2011-05-16 02:15:51
Wędrownicze note-to-self

Jeżeli znowu najdzie mnie na chodzenie po nieznanym, za-miastowym odludziu, dać sobie na luz albo przynajmniej wyposażyć się w mapę i/lub kompas.

2011-05-10 03:31:51
Amnesia: The Dark Descent

XIX wiek. Budzisz się w zamczysku, nic nie pamiętasz - poza tym, że nazywasz się Daniel. Chodząc po okolicy powoli wraca Ci pamięć, ale okazuje się, że nie jesteś sam. Tylko jeszcze nie wiesz dlaczego...

"Amnesia: The Dark Descent" to gra z gatunku survival horror widzianych z perspektywy głównego bohatera. Survival horrorów trochę się nam namnożyło ostatnio - Dead Space, Dead Space 2 czy chociażby Resident Evil 5, ale Amnesia przyćmiła je wszystkie. W zasadzie "przyćmiła" to zdecydowanie za delikatne określenie - atmosferą wciąga i straszy jak dobry film z gatunku horrorów (jak np. pierwszy "The Ring"), podczas gdy w Dead Space mamy do czynienia z nekromorfami które chcą nas zabić, a w RE5 - 200 zombie, siebie, towarzyszkę i 5 nabojów w magazynku.

2011-05-05 10:44:40
Wpływ przesadnego pesymizmu

W jednym na kilkadziesiąt przypadków, gdy przewiduję najgorsze (i przygotowuję się na to), okazuje się, że wcale nie jest tak tragicznie. Czasami nawet nie jest tragicznie. I wtedy pesymizm przełącza się w optymizm.

Bycie pesymistą bywa fajne. Podczas gdy optymista załamuje się, bo okazało się, że nie miał racji, nie ciesząc się jakoś przesadnie gdy ma, pesymista nie jest specjalnie zaskoczony gdy ma rację, zaś cieszy się, gdy się myli. Właściwie, to pomaga w życiu.

Tylko nie mylmy ponuraków a'la "wszystko jest do kitu, nie ma co próbować" z pesymistami - ci ostatni myślą: "spróbujmy, ale porażka jest prawie pewna".

Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: