2010-09-01 19:07:17
MboxProxy NG

Trochę późno, ale lepiej teraz niż wcale (tym bardziej, że wkrótce znowu będzie mniej wolnego czasu). MboxProxy NG to następna generacja MboxProxy, czyli programu, który pomoże przy importowaniu poczty w formacie Uniksowych skrzynek MBOX (formatu tego używa np. Mozilla Thunderbird) do dowolnego klienta obsługującego protokół POP3 (czyli właściwie każdego, z przebrzydłym Zezulcem na czele). Następna generacja, bo zmieniony został wewnętrzny silnik realizujący właściwy dostęp do poszczególnych wiadomości - teraz nie ma już problemów z Mboxami o wielkościach dochodzących lub przekraczających 1GB. Ba, 15GB nie będzie problemem. ;-) W praktyce radzi sobie również z mboxami zawierającymi miliony wiadomości. A w pakiecie - kod źródłowy, z którego można się nauczyć, jak obsługiwać 64-robitowe liczby w Delphi, nie mając typu Int64.

Oryginalne MboxProxy jest i dalej będzie poprawiane w razie potrzeby, a to z tej przyczyny, że... Jest szybsze. Widać to wyraźnie przy np. indeksowaniu skrzynki. Niestety, ręczny dostęp do pliku - miast przez pliki odwzorowane - jest obarczony tą małą wadą. Małą, bo jeśli ktoś zamierza wyłącznie raz zaimportować swoje wiadomości, to spokojnie poczeka sobie. To i tak dużo szybsza i wygodniejsza metoda niż ręczna konwersja poszczególnych maili na pojedyncze pliki eml i ręczny import. Samo przekazywanie wiadomości nie jest istotnie wolniejsze (a przynajmniej nie wydaje mi się). Za to można bez problemu obsługiwać pliki o wielkościach dochodzących - w teorii - do 263-1 bajtów. W praktyce ogranicza nas dysk i system plików. Jest jeszcze jedno poważne ograniczenie które pojawiło się przy męczeniu MboxProxy NG moim Hellcore Mailerem (i odwrotnie) - Hellcore Mailer, gdy był włączony Pipelining, nie nadążał za nadającym MboxProxy i spowodował jego wywrotkę z racji braku pamięci. :) Rozwiązaniem jest wyłączenie Pipeliningu. Przy okazji wynikło też kilka problemów w samym HCMie, ale zainteresowanych tym tematem odsyłam już do jego changeloga.

Wszystko inne jest takie samo - interfejs, obsługa, dostępność kodu źródłowego... Do pobrania ze strony BranchWare. Jak zwykle czekam na uwagi i ew. spostrzeżenia.


Może Cię zainteresować...

Link | Komentarzy: 4 | Branchware, Tech
Pokazuj komentarze.
Komentowanie wyłączone dla tego wpisu.
Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: