2010-02-28 17:55:29
Jabber odpadł.

Okazuje się, że Jabber.org nie działa prawidłowo - jedni mnie nie widzą, inni widzą chociaż nie powinni ("presence afterglow"), ja nie widzę niektórych chociaż mam autoryzację, wiadomości wysłane do mnie dochodzą randomowo, przy czym wadomości wysłane kiedy mnie nie ma w ogóle nie dochodzą (i nie ma żadnego powiadomienia o nie dostarczeniu), ogólnie - burdel straszny. :(

Szukam więc stabilnego, lokalnego, wiarygodnego serwera Jabbera, a póki co - pozostaje alternatywny jid i ewentualnie mail/irc/telefon.

2010-02-20 02:59:37
Nocka

Siedzę teraz, o jakiejś 1:50 w nocy, słucham "Music for the Airports" Briana Eno i dochodzę do wniosku, że nocki - czy to jako admin, czy to jako programista, czy jako ktokolwiek inny tego typu, nie są dla mnie czymś strasznym. Ba, wręcz przeciwnie! Nie wiedzieć czemu, ale bardzo lubię sztuczne światło, a w nocy dodatkowo mało jest różnych rozpraszaczy. Dodatkowo, fakt że jest późna godzina, niemalże wymusza przestawienie się albo na słuchawki, albo na cichszą, bardziej stonowaną muzykę - jak wyżej wymieniony album (który polecam wszystkim miłośnikom Ambientu i okolic).

Jedyny problem z nockami polega na tym, że w południe człowiek czuje się jak wymięta, brudna szmata.

Inna sprawa, o której już gdzieś pisałem, to to, że najwięcej fajnego stworzyłem właśnie w nocy...

2010-02-11 11:41:07
Nowa wersja po trzech dniach :)

Okazało się, że na niektórych systemach struktura folderów programu psuła się już przy pierwszym uruchomieniu, skutecznie uniemożliwiając używanie programu nowym użytkownikom. Znalazłem błąd i poprawiłem - nowa wersja jest już na głównym serwerze, na mirrorach pojawi się wkrótce.

Rozwiązania istniejącego problemu (bo sama aktualizacja tego nie naprawi) są dwa - usunąć użytkownika ("Plik->Wybór użytkownika") albo usunąć plik "folders.hmc" z katalogu z danymi użytkownika ([...]users azwa użytkownika, gdzie "[...]" to albo katalog z programem w wersji przenośnej, albo %APPDATA%Hellcore Mailer (Windows XP)).

2010-02-09 11:52:06
Hellcore Mailer 0.6 wydany!

Po jakichś 14 miesiącach, wersja 0.6 programu Hellcore Mailer ujrzała światło dzienne. Zmian jest naprawdę dużo - wobec czego nie będę cytował całej ich listy (tą można przejrzeć na stronie programu), a tylko wspomnę o najważniejszych nowościach:

Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: