2010-10-14 00:45:51
Prawie jak IMAP ;-)

Po kategorii HCM tego bloga nie widać za specjalnie, by projekt się rozwijał. Z kolei co innego można wywnioskować śledząc aktualne buildy. Ale ponieważ nie wszystkim zależy na posiadaniu super najnowszej wersji, tym razem, dla odmiany, tutaj też wspomnę co się właśnie pozmieniało. A poniższy screen niech posłuży zaostrzaniu apetytu :-)

Wiele kont - wiele folderów domyślnych

Powyższy screen to żaden mashup, fake czy inny fotoszop - tam naprawdę są np. dwa foldery na szkice, a to dlatego, że nowością w dzisiejszym (właściwie wczorajszym, piszę to po północy) buildzie jest możliwość przypisywania kontom odrębnych domyślnych folderów na szkice, wiadomości oczekujące na wysyłkę, wiadomości wysłane i - oczywiście - na nowe wiadomości. Nie działa to z automatu, tj. program nie tworzy odrębnych folderów automatycznie - trzeba to ręcznie ustawić - ale ma to sporo sensu, ponieważ umożliwia to utworzenie np. pięciu kont, skierowanie nowej poczty z trzech kont do jednego folderu, z czwartego do drugiego, i z piątego do domyślnego. Innymi słowy, można łączyć fizyczne konta w logiczne konto i nie przejmować się osobnym drzewkiem dla każdego konta. Serwery grup też mogą mieć przypisane własne odrębne foldery domyślne, ale - oczywiście - z wyłączeniem folderu na nowe wiadomości (te zawsze lądują w folderze grupy, z której zostały pobrane). Dodatkowo, nowe domyślne foldery można dowolnie przenosić w obrębie drzewa folderów - nie ma problemu z wrzuceniem wszystkich folderów "Nadesłane" do jednego folderu. Nie spotkałem się z podobną opcją w jakimkolwiek innym programie pocztowym.

Chociaż zmiana nie wymagała jakichś szczególnych nakładów pracy (jeden dzień w zupełności wystarczył), to przekopałem się przez kawał kodu źródłowego - praktycznie przez większość modułów - i wyłapałem kilka błędów:

  • Opcja "Zewnętrzny edytor jako główny" była ignorowana.
  • Program umożliwiał wielokrotne otwieranie do edycji tej samej wiadomości, ale zapis we wszystkich oknach powodował, że zapamiętywana była tylko ostatnio zapisywana wersja.
  • Jeśli w edytorze włączone było automatyczne dodawanie nowych adresów do książki adresowej, oprócz nowych adresów dodawane były również puste wpisy.

A kiedy obsługa protokołu IMAP? Nie odpowiem, ale właśnie IMAP był jedną z przyczyn wprowadzenia tej nowości.


Może Cię zainteresować...

Link | Komentarzy: 5 | HCM, Tech
Pokazuj komentarze.
Komentowanie wyłączone dla tego wpisu.
Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: