2009-08-31 04:33:34
"Hardened" Mantis

This article is also available in english language.

Nie wiem czemu, ale znakomita większość (jeśli nie wszystkie) ze znanych mi PHPowych frontendów/aplikacji cierpi na tę samą wadę: hasła trzymane albo gołym tekstem, albo jakąś słabizną w rodzaju MD5. Na to cierpiała (cierpi?) Joomla, i chociaż używają tam jakiegoś salta, to mimo wszystko ten salt jest (albo był) zapisany gołym tekstem, także dalej metody brute-force, i słowniki wchodziły w grę. Mantis 1.1.8 nie saltuje ;-) I używa przestarzałego MD5 (nie zanosi się na to, by w 1.2.0 to się zmieniło). Dalej napisałem jak sprawić, by zaczął korzystać ze SHA1.

2009-08-29 22:45:21
HCMowy Bugtracker

Jest i można się bawić. Na razie działa testowo, ale powinien się sprawdzić w działaniu. Oparty o Mantis, dla niektórych powinien być już znany i lubiany (albo i nie). Oczywiście nie jest to "free for all", trzeba się zarejestrować (no już, już, nie stękać, mnie też się to nie podoba, ale niczego lepszego nie wymyślili) i pewnie będzie się trochę ślimaczyć, no ale. Przynajmniej nikt mi nie będzie już zarzucał sklerozy czy ignorancji :>

A sam bugtracker leży sobie tu: http://bt.program-pocztowy.pl i na razie wygląda jak wygląda, z czasem się rozwinie.

Taka uwaga do zakładających konto na bugtrackerze: dla własnego bezpieczeństwa proszę nie używać tych samych haseł co do Allegro, banku, Naszej-Klasy czy innych serwisów, których pohakowanie via włamanie na bugtracker mogłoby się skończyć nieprzyjemnie. Nie ma dostępu do haseł (są zahashowane, nie sprawdzałem tylko czym), ale mimo wszystko - nie warto ryzykować.

2009-08-28 20:58:17
Potęga Ambientu

Cały dzień "przejechałem" na Ambiencie. Nie, że to coś szczególnie niezwykłego, bo takie coś zdarza mi się często, ale chyba dopiero teraz NAPRAWDĘ doceniam walory tego rodzaju muzyki.

Ambient (nie mylić z Dark Ambientem), jako taki, jest "nieinwazyjny" - genialnie sprawdza mi się (na zmianę z Minimalem) przy nauce i kodowaniu, ale także przy czytaniu... Czy gdy jestem zmęczony. Raczej nie jest to muzyka dla osób z wahaniami humorów (z kolei Dark Ambient może co słabsze osoby przyprawić o gęsią skórkę), ale na pewno pomaga wewnętrznie uspokoić i wyciszyć się. A to, jak wiadomo, bardzo często jest krytyczne przed podjęciem się wymagających zadań - nie wyobrażam sobie siadania do Delphi myśląc o stu tysiącach innych - mniejszych, większych - spraw (w takim stanie dziwne bugi i rozwiązania kwalifikujące się do wywieszenia na The Daily WTF gwarantowane).

Nie jest to muzyka dla wszystkich, zdecydowanie. Słuchanie Ambientu z typowych, laptopowych "pierdziawek" czy "100W RMS!!!" głośniczków za 15 złotych to profanacja podobna do nazywania kawy rozpuszczalnej "kawą", a sam Ambient jest na tyle "spokojną" muzyką, że dla niektórych jest wręcz nie do zniesienia.

Siedzę sobie, delektuję się składanką "Ambient Cookbook" i po prostu czuję jak mi się "oczyszcza" umysł. Coś niesamowitego.

2009-08-23 23:56:41
Nowe MboxProxy i The Bat! Proxy

Update 1 IX 2010: dostępne jest MboxProxy NG, które nie ma problemów z dużymi (>1GB) skrzynkami. Więcej info...

Przed chwilą na stronę Branchware załadowałem nowe wersje MboxProxy i The Bat! Proxy. Zmiana w obu przypadkach jest tylko jedna i polega na dodaniu obsługi polecenia NOOP, ponieważ niektóre programy nie funkcjonują poprawnie bez tego.

2009-08-20 12:21:03
Win32/Induc a HCM i inne moje aplikacje

Marcin Dzierzkowski aka Largo3 właśnie podrzucił mi informację, że w sieci szaleje robak Win32/Induc. Jest to o tyle niezwykłe stworzonko, że infekuje ... środowisko Borland Delphi. Jako że Hellcore Mailer (choć nie tylko) jest napisany w Delphi, pozostaje mi zająć oficjalne stanowisko w tej kwestii.

2009-08-14 22:41:28
Nowy szablon

Jak odpicowywać, to wszystko na raz.

Szablon przygotował Epi - jakże by inaczej ;-) Jakby coś nie działało, proszę dać znać. Użytkowników IE (w szczególności IE 6) kulturalnie proszę o spieprzanie ze swoimi problemami na tę stronę. Z góry pięknie dziękuję.

Dzięki, Epi! :-)

2009-08-13 23:50:28
Przeciążenie

Pora skończyć się opieprzać i wziąć za coś poważnego. A że jest za co, i wiele z tego działa na zasadzie popychania (tj. popchnę kawałek, a kolejny przeturla się samo), to i od razu przychodzi na myśl, by w przerwach popchnąć coś innego. Zamierzałem tylko naprawić kernel w swoim slacku (nie wkompilowałem jednej pierdółki i ALSA siadła) i naprawić nowy bug z nie działającym SSLem w HCMie, skończyło się na tym, plus nowym hostingu pod stronę HCMa, przestawieniu PRVowskiego aliasu hcm.prv.pl na http://program-pocztowy.pl, zapobiegnięciu jednej katastrofie, przekopaniu feedu dziennych buildów, pobiciu prywatnego rekordu jeśli chodzi o czas przechodzenia pierwszej operacji Forged Alliance na skillu "Normal" grając Cybranami (z 2h 14m do 1h 25m), a do tego jeszcze znajomi i rodzina się pobudzili i ogólnie jakieś sensoryczne przeciążenie mnie dopadło.

Chociaż jestem zmęczony, ale tak realnie zmęczony, to, ... Heh, pierwszy raz od paru miesięcy czuję takie prawdziwe, "bleeding edge" zmęczenie. Nie brak snu, po prostu wyczerpanie. Ciekawe jaki wpływ na to ma fakt, że zacząłem się faszerować witaminami.

Oby tak dalej. Bo nie ma nic gorszego niż stagnacja - wiadomo, kto nie idzie do przodu, ten się cofa...

2009-08-09 23:60:57
"Zielona" "pięćsetka" Western Digital

Kiedyś, na Tom's Hardware, po razy pierwszy przeczytałem o nowej, "zielonej" linii twardych dysków Caviar Green. Reakcja - "DO FUCKING WANT!!!" No i od paru dni wreszcie mam: WD5000AADS. Chociaż jestem zadowolony, to - tak paradoksalnie :-) - nie z tego, ile prądu zużywa taki dysk. Wiele osób zastanawia się nad wyborem dysku, dużo się ostatnio mówi i pisze o "green computing", stąd ten wpis który może niektórym pomóc w dokonaniu wyboru.

2009-08-01 21:07:31
Może jednak obejdę się bez szklanej kuli.

Bez tego jestem niezłym wizjonerem. Rzecz dzieje się na IRCu, Tirith = ja.

Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: