2009-07-19 19:13:49
Nowe podręczniki

Załadowałem przed chwilą nowe podręczniki do Hellcore Mailera - polski i angielski. Tak, wreszcie przetłumaczyłem help na angielski...

A co się narobiłem, to moje.

Przez moment zastanawiałem się czy już nie puszczać kolejnego (0.6) wydania, ale zdecydowałem się jednak wstrzymać (niecierpliwi mogą zawsze jechać na aktualnych buildach). Muszę też przemyśleć co jest bardziej opłacalne w kwestii kompresji plików. Kompresowanie helpa w trakcie kompilacji daje tyle, że zajmuje ~450kB na dysku po instalacji (miast ~2MB), ale słabo się kompresuje (większe o ~150kB archiwa/instaki). Kompresowanie binariów gwarantuje najmniejszą instalkę, archiwum i najmniej zużytej przestrzeni dysku, ale z drugiej strony, to zawsze o ~2MB większe użycie pamięci RAM. Bądź tu mądry. Idealnie (z punktu widzenia wielkości archiwów/instalek oraz ilości użytej pamięci RAM) to chyba byłoby nie kompresować niczego - no ale wtedy pełna instalacja HCMa będzie zżerać ze 4MB. Nieźle się rozrósł.

Niemniej, cały czas coś idzie do przodu. Na witrynie Hellcore Mailera pojawiło się FAQ - polskie oraz angielskie. Wkrótce dojdą też wyniki benchmarków mailerów.


Może Cię zainteresować...

Link | HCM, Tech
Pokazuj komentarze.
Komentowanie wyłączone dla tego wpisu.
Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: