2009-06-26 01:35:02
Zakaz myślenia: bo EKSPERT powiedział

To nie pierwszy raz, gdy ktoś rzucił jakąś nieprzemyślaną bzdurą, ale sytuacji gdy ekspert/grupa ekspertów w jednej dziedzinie próbuje wykorzystać swój autorytet do przeforsowania swoich - najczęściej zadziwiających bądź szokujących - twierdzeń z innej dziedziny jest coraz więcej. Do tego dochodzą blogerzy - bardzo spora część blogerów piszących na tematy techniczne tak naprawdę ma ledwie blade pojęcie (zakładając, że w ogóle ma) o temacie i pisze bardziej (a może raczej: przede wszystkim?) dla sławy i pieniędzy (no bo jak wytłumaczyć jawne podawanie numerów swoich kont bankowych?) niż dla dobra innych. Efekty są mizerne, najbardziej boli to osoby które potrzebują pomocy (nieistotne jakiej), ponieważ zmarnowały swój czas a problem pozostał nierozwiązany, no i osoby które potem muszą walczyć z tłumami "Orwellowskich" owiec, powtarzających za ekspertami. W końcu to EKSPERCI powiedzieli, więc NA PEWNO tak jest, prawda?

2009-06-17 16:36:12
O muj borze...

HCM umie importować dane z Outlook Expressa 6 (i 5 chyba też, ale nie sprawdzałem). Powinien zatem szybko naumieć się importu z Windows Mail. Zabieram się - instaluję wszystkie serwis paki i poprawki do swojej zwirtualizowanej wiśty, przez MboxProxy zasysam testowe maile. Szukam danych programu - są, w Users[użytkownik]AppDataLocalMicrosoftWindows Mail. Przyglądam się.

2009-06-11 10:36:37
Taniej znaczy drożej

"Kombinacji Alpejskich" ciąg dalszy. Okazało się bowiem, że mój switch KVM (D-Link DKVM-4K) jest po prostu tanim switchem. ;-) Po podłączeniu porządnej myszki optycznej ("z ogonem", nie bezprzewodowej) na ekranie mam wyraźne ciemne pasy - interferencje od myszki (dwa wysokie gdy nie poruszam nią, dużo małych w przeciwnym razie). Początkowo myślałem że to zakłócenia od przejściówki z USB na PS/2, ale - nie. Po podłączeniu myszki przez przedłużacz PS/2 nic się nie zmieniło, a podłączenie innej myszki optycznej, natywnej PS/2 (tyle że tej samej firmy - A4Tech) - dało te same zakłócenia. Da się je trochę zmniejszyć, aktywując ponowne skanowanie (tylko monitory LCD) podczas poruszania myszą, ale dalej jest to i widoczne i odczuwalne.

Przeklęty D-Link.

Swoją drogą, spotkałem się z małym WTFem, bowiem przeszukując swoje szpargały okazało się, że nie mam przedłużacza PS/2 damsko-męskiego tylko kable połączeniowe do KVMów (PS/2 męsko-męskie). Poszedłem na okoliczny rynek, wpadam do rynkowego sklepu komputerowego, pytam o przedłużacz, facet pokazuje jakiś typowy noname z fabryki gdzieś w Chinach. Cena: 18zł. Moje WTF na twarzy - bezcenne. Podziękowałem, z trudem powstrzymując się od zROTFLowania na miejscu, i ostatecznie skończyłem z przedłużaczem Belkina za 8zł kupionym w jakimś hipermarkecie.

Zaczyna mnie drażnić ta ilość sprzętu, i jakość oraz cena peryferiów w rodzaju KVMów. Tanie (ale nie takie za 90zł) nadają się tylko do serwisu/serwerowni, drogie - są dobre ale drogie (>250zł). Chyba naprawdę lepiej pozbyć się niektórych kalkulatorów.

Update: Wygrzebałem swój poprzedni KVM (podobny do tego, tylko że z portami PS/2 miast USB), podłączyłem wszystko, ... Zupełnie inna jakość. Przykre, znowu jestem ograniczony do dwóch blaszaków. Ale przynajmniej jakość obrazu jest zarąbista. ;-)

2009-06-09 16:46:08
"Download Day" redefined

"Pobierz Internet Explorer 8, wygraj EEE PC!"

Brzmi znajomo? Tak, Microsoft poszedł za przykładem Failfoxowego "Download Day" i zrobił wielką akcję marketingową mającą na celu rozpowszechnienie IE8.

2009-06-04 19:44:05
Nowy kanał RSS - DailyHCM

Ponieważ są tu osoby śledzące HCMa z dokładnością do najnowszego buildu (a nie tylko wydania), zdecydowałem się ułatwić tym ludziom życie, tworząc nowy kanał RSS - DailyHCM - będący po prostu changelogiem przekonwertowanym na XML-RSS.

A wkrótce (nie, nie wiem kiedy - tak, wiem że minęło pół roku od ostatniego wydania...) - HCM 0.6, dalej beta, ale stabilniejsza i szybsza niż HCM 0.5.9.235. :-)

2009-06-03 22:38:48
Kilka wniosków - RichEdit

Kontrolka bardzo fajna, posiada od groma "hidden features", wiele rzeczy chodzi inaczej niż udokumentowano i generalnie praca z nią zapewnia dużo zabawy. ;) Kilka moich obserwacji i wniosków...

2009-06-02 03:41:42
Będzie Left 4 Dead 2! :D

Aaaahahahaha, ORGAZM! Będzie kontynuacja hiciora 2008 roku! :D

Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: