2009-04-04 00:39:49
HCM 0.6 EN - testowy build i angielskojęzyczna witryna

Pełnego release'u na razie nie ma, ponieważ chcę zlikwidować bug z migającym tekstem w edytorze, gdy jest włączone ClearType (irytujące zwłaszcza pod Vistą) i przywrócić import i eksport książki adresowej z/do plików CSV/TSV, jednak w związku z tym, że jest naprawdę sporo do zrobienia tak czy siak, robię wszystkiego po trochu (w zgodzie z zasadą małych kroczków), i dzisiaj dla odmiany wgrałem na serwer angielskojęzyczną witrynę i przy okazji aktualizowania skryptu budującego HCMa - także angielskojęzyczną betę. Nie wszystko jest przetłumaczone, interfejs jest przetłumaczony tak w 3/4, zaś help w ok. 10% (pomijam że pewnie jest sporo krzaków językowych). Gdy już mi się wydawało, że dobiegam do końca tego wszystkiego, nagle powychodziło sto innych rzeczy. No i tak w kółko. Także można to nazwać bardziej testem dla samego testu niż jakąś publiczną betą. Anyway, here it is: Hellcore Mailer po angielsku.

Uważny, polski user nie zauważy różnicy z prostej przyczyny - HCM dopasowuje język interfejsu i helpa do używanego przez system, wobec czego na polskim systemie po prostu nie przetłumaczy się. Ale spoko, to da się obejść bardzo prosto: wystarczy wszystkim plikom z "9" w nazwie (tj. 9.lng, 9.wml, 9.cnt i 9.hlp) zmienić tę dziewiątkę na "1045" (np. 9.lng => 1045.lng) - wtedy pójdzie. Alternatywnie można wykorzystać submenu "Język" z menu "Narzędzia". :-) (Uwaga: tu jest mały haczyk. Jeśli używany jest np. angielski system Windows i wszystkie ustawienia regionalne są ustawione na typowe dla Polski, to HCM również użyje polskiego interfejsu i helpa; podobnie jest z innymi językami - innymi słowy, HCM sprawdza ustawienia regionalne a nie wersję językową systemu).

Tłumaczenia jest jeszcze - jak pisałem - sporo (i równie sporo jest do zweryfikowania/korekty), w związku z czym, jak zwykle, wszelka pomoc mile widziana. W zasadzie to potrzeba tylko wstępnego (takiego, żeby non-pl user wiedział co i jak) tłumaczenia, dalej sprawę może pociągnie ktoś, dla kogo angielski jest językiem ojczystym...


Może Cię zainteresować...

Link | HCM, Tech
Pokazuj komentarze.
Komentowanie wyłączone dla tego wpisu.
Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: