2009-04-27 17:16:38
RapidShare - where's your god now?

RapidShare zaczął udostępniać informacje o namiarach na ładujących na serwery RapidShare nielegalne pliki (piraty). Sprawa wyszła po tym, jak zarządzono wjazd na mieszkanie jednej z osób, która "wrzuciła na Rapida" najnowszy album Metalliki ("Death Magnetic"). Jest to dość niezwykłe z tego powodu, że dotychczas uważano, że taki tok spraw po prostu nie ma prawa bytu... Okazuje sę, że niezupełnie. Więcej info tutaj.

RapidShare już nie jest "uploader-friendly", to jest pewne. Pytanie tylko kiedy przestanie być "downloader-friendly" i zacznie dzielić się ipkami ściągających.

2009-04-22 18:13:30
Coś dla internetowych ekshibicjonistów

Tak z innej beczki.

I nie, nie założę ani swojego Blipa, ani Twittera, ani nawet Grona czy Naszej Klasy. O Mordoknidze też zapomnijcie. I przestańcie mi o to zawracać głowę!

2009-04-21 04:56:08
Hej, to zaczyna być zabawne!

Początkowo myślałem że WTF Paint będzie takim "picem na wodę, fotomontażem" odwalonym z nudów. A tu, proszę państwa, poważna konkurencja dla systemowego Painta nam się tworzy! :P

WTF Paint, April build

A na poważnie, to jak się czegoś dobrze nauczyć inaczej niż uparcie ćwicząc? Usiadłem koło 19-tej, dopiero koło trzeciej w nocy wyrwało mnie z transu :P To zaczyna być nawet zabawne! Pascal przy C++ wygląda, hmm, biednie? Ale przynajmniej nie ma żadnej możliwości popełnienia większości głupich pomyłek "popełnialnych" w C++, np. uzyskania liczby całkowitej (zamiast rzeczywistej) z dzielenia czy mnożenia. Za to za (int) zmienna_double to ja pokochałem ten jezyk.

Anyway, linie, prostokąty, trójkąty, elipsy, wielokąty foremne są zaimplementowane (wszystko "gumowe", czy jak kto woli, WYSIWYGowe). Pieczątka i wklejanie (z podglądem w rodzaju półprzeźroczystego wklejanego/powielanego fragmnentu) oraz wycinanie i kopiowanie też, load/save także. Nawet jest zaznaczanie i negatyw zaznaczenia. Jutro może undo/redo, a do końca tygodnia musi dojść skalowanie, obrót, rozciąganie i pochylanie.
Można by się zastanawiać, kiedy oberwałem cegłą tudzież przewróciłem się na głowę? Fakt, WTF Paint to trochę przesada, ale co się nauczę, to moje. Powinno to zaprocentować przy tworzeniu XHCMa (oba w C++).

2009-04-17 13:05:42
Będzie apelacja

Oficjalny werdykt jest już znany - TPB przegrało. Ale to oczywiście tak naprawdę dopiero początek, zaczną się apelacje, wnioski o kasację, itp. bzdety - sam tracker ma się dobrze i nigdzie się nie wybiera.

Zdziwiony jestem tylko wysokością zasądzonych kar. Po roku paki i po 905 tysięcy dolarów grzywny to jednak trochę mało jak na jeden z największych, jeśli nie największy, publiczny tracker.

“Really, it’s a bit LOL, it used to be only movies, now even verdicts are out before the official release.” - tak brokep skomentował wyciek werdyktu. Jak widać, facet dalej jest w dobrym humorze ;-)

2009-04-11 21:50:19
TSysIcon

This article is also available in english language.

No to mamy kolejny komponent na BranchWare - TSysIcon, czyli systemową ("stockową") ikonkę. Może komuś się przyda, szczególnie przy odchudzaniu swojego softu pisanego w Delphi.

2009-04-07 21:53:59
Damned ClearType

Się poddałem. Nie mam bladego pojęcia, dlaczego niektóre wiersze tekstu w edytorze wiadomości (zarówno edytorze treści jak i nagłówka) potrafią nie pojawić się, gdy jest włączone ClearType. Poszedłem więc na łatwiznę i wyłączam ClearType dla czcionki edytora - choć nie ma to wpływu na system, to i tak mi się nie podoba. Ale to jest znacznie lepsze wyjście niż marnowanie X godzin na szukanie przyczyny problemu.

Przy okazji zlikwidowałem mały wyciek pamięci i jedną rzecz zoptymalizowałem. Ale różnica nie jest duża.

2009-04-04 00:39:49
HCM 0.6 EN - testowy build i angielskojęzyczna witryna

Pełnego release'u na razie nie ma, ponieważ chcę zlikwidować bug z migającym tekstem w edytorze, gdy jest włączone ClearType (irytujące zwłaszcza pod Vistą) i przywrócić import i eksport książki adresowej z/do plików CSV/TSV, jednak w związku z tym, że jest naprawdę sporo do zrobienia tak czy siak, robię wszystkiego po trochu (w zgodzie z zasadą małych kroczków), i dzisiaj dla odmiany wgrałem na serwer angielskojęzyczną witrynę i przy okazji aktualizowania skryptu budującego HCMa - także angielskojęzyczną betę. Nie wszystko jest przetłumaczone, interfejs jest przetłumaczony tak w 3/4, zaś help w ok. 10% (pomijam że pewnie jest sporo krzaków językowych). Gdy już mi się wydawało, że dobiegam do końca tego wszystkiego, nagle powychodziło sto innych rzeczy. No i tak w kółko. Także można to nazwać bardziej testem dla samego testu niż jakąś publiczną betą. Anyway, here it is: Hellcore Mailer po angielsku.

Uważny, polski user nie zauważy różnicy z prostej przyczyny - HCM dopasowuje język interfejsu i helpa do używanego przez system, wobec czego na polskim systemie po prostu nie przetłumaczy się. Ale spoko, to da się obejść bardzo prosto: wystarczy wszystkim plikom z "9" w nazwie (tj. 9.lng, 9.wml, 9.cnt i 9.hlp) zmienić tę dziewiątkę na "1045" (np. 9.lng => 1045.lng) - wtedy pójdzie. Alternatywnie można wykorzystać submenu "Język" z menu "Narzędzia". :-) (Uwaga: tu jest mały haczyk. Jeśli używany jest np. angielski system Windows i wszystkie ustawienia regionalne są ustawione na typowe dla Polski, to HCM również użyje polskiego interfejsu i helpa; podobnie jest z innymi językami - innymi słowy, HCM sprawdza ustawienia regionalne a nie wersję językową systemu).

Tłumaczenia jest jeszcze - jak pisałem - sporo (i równie sporo jest do zweryfikowania/korekty), w związku z czym, jak zwykle, wszelka pomoc mile widziana. W zasadzie to potrzeba tylko wstępnego (takiego, żeby non-pl user wiedział co i jak) tłumaczenia, dalej sprawę może pociągnie ktoś, dla kogo angielski jest językiem ojczystym...

2009-04-02 22:54:57
Czy masz Confickera?

Ostatnio wokół Confickera było sporo szumu, mało brakowało a mielibyśmy kolejną histerię a'la Hare Krishna (gdy zamiast dobranocki w telewizji występował - nie żyjący już - Marek Sell). Minął pierwszy kwietnia, gdzieś coś pewnie drgnęło, jednak zostaje zasadnicze pytanie - a jeśli ta "apokalipsa" nastąpi później?

Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: