2009-11-19 00:08:28
Najniższy obsługiwany system operacyjny

Najniższy obsługiwany przez HCMa (o ile można to tak nazwać, bo raczej powinno być odwrotnie) system operacyjny to Windows 95. Windows 3.11 i starsze z tej linii z oczywistych względów nie zadziałają, natomiast pod Windows NT 3.51 Workstation są problemy z menu i niektórymi oknami:

 

Brak menu uniemożliwia dostęp do niektórych funkcji, a dodatkowo nie wyświetlanie się okna dodawania/edycji kont uniemożliwia skonfigurowanie programu. Zatem odpada. Pomijam że w NT 3.51 brak kontrolki RichEdit, bez której program nie działa - a zainstalować się nie da, bo NT 3.51 nie ma też SetupAPI. RichEdita MOŻNA "zainstalować" na okrętkę, wrzucając bibliotekę do katalogu programu po uprzednim ręcznym rozpakowaniu paczki z instalką kontrolki), podobnie można zrobić z biblioteką Common Controls, ale to nie rozwiązuje wszystkich problemów, przede wszystkim problemu z brakiem menu. Jednak program pisany dla Win95 i wyżej uruchomiony w środowisku przypominającym Windows 3.11 wygląda, ... Zaskakująco.

Na szczęście dzisiaj już tylko prawdziwi hardcore'owcy używają NT 3.51 ;-)

Na stronę programu wrzuciłem aktualizację Winsock2, po której stos TCP/IP w Windows 95 działa stabilniej, aktualizację biblioteki kontrolek współdzielonych (Common Controls; w NT4 I 95 bez niej zamiast niektórych okien wyskakują błędy) oraz aktualizację kontrolki RichEdit (bez której program nie uruchomi się na NT4 oraz 95, zaś pod 98 działa wolniej).


Może Cię zainteresować...

Link | Komentarzy: 6 | HCM, Tech
Pokazuj komentarze.
Komentowanie wyłączone dla tego wpisu.
Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: