2008-09-26 21:58:12
Software'owe chłodzenie CPU

W telegraficznym skrócie - to działa, ale jednak nie zawsze. Wpływa na wydajność i stabilność. Czasem po prostu warto.

2008-09-21 14:34:06
Cisco kupi Jabbera? Oh LOL... :D

Schemat wygląda tak samo - zbiera się grupka paru lolków z Internetu, obalają parę flaszek, zaczynają produkować soft który "ma podbić świat", po jakimś czasie wypuszczają bety, w końcu okazuje się że ich produkt jest zupełnie OK i jego rozwój jest stymulowany przez napływające z całego świata patche (i z rzadka przez jakiś wrzask o skradziony kod), aż w końcu Wielka Korporacja wchodzi do gry.

2008-09-16 21:21:08
Nowa wersja HCMa (16 września)

Szybka poprawka i małe udogodnienie:

  • Poprawiona stabilność kodu dostosowującego kolumny.
  • Alt+kliknięcie na kolumnę w głównym oknie działało nietrwale (jeśli nie zmieniono ręcznie szerokości klikniętej kolumny, jej szerokość nie była zapisywana w konfiguracji).
  • Dodana możliwość przeciągania kolumn myszą w głównym oknie, wyszukiwarki oraz książki adresowej.

Link bez zmian: http://program-pocztowy.pl/index.php?p=get

2008-09-15 20:14:33
Nowy HCM (wersja z 15 września 2008)

Zmiany od poprzedniej wersji są następujące:

2008-09-14 23:29:45
Zabezpieczanie kontrolek do wprowadzania haseł pod Win32

This article is also available in english language.

Kontrolka do wprowadzania tekstu (EDIT, w Delphi znana jako TEdit) udostępnia oprócz podstawowej funkcjonalności także kilka interesujących właściwości, np. symbol, jakim będzie maskować wprowadzany tekst (przeważnie gwiazdka lub kropka), uniemożliwiając osobie postronnej przeczytanie go - stosuje się to do pól przyjmujących hasła i tajemne frazy. Wprowadzanie hasła za każdym razem jest dość irytujące, tak więc wiele programów udostępniło funkcję zapamiętywania haseł.... I tu dochodzimy do sedna problemu. Jeżeli w takim Total Commanderze czy Windows Mail mamy zachowane hasło, można je odzyskać na co najmniej cztery sposoby. Pierwszy, wymusić siłą. Drugi - skasować, zainstalować sprzętowy bądź programowy keylogger i czekać aż (przeważnie) nieświadomy użytkownik wpisze je ponownie. Trzeci - wyciągnąć specjalizowane narzędzie do odzyskiwania haseł z konkretnej aplikacji. No i czwarty, którym się zajmę: użyć programu do wyciągania haseł z "zagwiazdkowanych" pól edycyjnych, np. Snadboy's Revelation czy Kernel Password Unmask.

2008-09-14 01:52:04
BioFail

Zawiodłem się, BioShock miał być taką rewolucyjną grą, z taaaką grywalnością i taaaaaaaaką rozległością, że choć na co dzień nie gram w RPGi i podchodzące w najmniejszym stopniu pod RPG gry (a BioShock w "najmniejszym stopniu" podchodzi) to wypróbowałem go. BioShock to skrzyżowanie System Shock ze strzelanką F.E.A.R.'owo-Doomowego typu (Splicerzy są trudni do ubicia, prawie jak armia klonów w F. E. A. R. - ale to wynika głównie z takiej sobie skuteczności broni) i klimatem a'la lata 60-te/70-te. I już powinno być fajnie, ale jednak chociaż nie udało mi się utknąć (autorzy skutecznie ku temu zapobiegli, dorzucając zbiór wskazówek co robić dalej), to jednak gra jest nudna jak flaki z olejem, od czasu do czasu ożywiana hackowaniem maszyn (gdzie trzeba popisać się w miarę szybkim klikaniem ze zrozumieniem) i rozwalaniem Wielkich Tatusiów (którzy na klatę przyjmują całkiem sporo ołowiu). Do tego niektóre filmiki (głównie w menu) straszą powiększaniem bez wygładzania, grafika strasznie sztuczna (krew wygląda jak czerwony olej), do tego postacie są średnio wykonane (o ile w przypadku Małych Siostrzyczek to może i tak powinno być, to jednak z całej reszty tylko Wielcy Tatusiowie nie wyglądają jak gumowe kukiełki). Także jak na mnie - BioFail. Fajny pomysł, fajny klimat, muzyka z lat 60-tych i 70-tych, ale mi to jednak nie przypadło do gustu.

2008-09-03 17:45:14
Google szpieguje? A na pewno śmieci. Czyli miałem rację.

Ważna uwaga: ten wpis dotyczy jednej z pierwszych publicznych wersji beta przeglądarki Chrome. Bardzo nie podobało mi się to, że Google dopuścił się tego, czego się dopuścił, ale NINIEJSZY WPIS NIE MOŻE BYĆ TRAKTOWANY JAKO GŁOS W DYSKUSJI - jak słusznie zauważono w komentarzach, to może być wynik betowatości programu, a nie złych zamiarów Google'a. Gdybym był dalej zainteresowany tematem Chrome, na pewno pokusiłbym się na kolejny wpis tyczący się tej przeglądarki. Nie zrobiłem tego i nie zamierzam robić - jestem zadowolony z Opery i nie zamierzam zmieniać swoich przyzwyczajeń.

Na dodanie powyższego akapitu zdecydowałem się po tym, jak jakaś palancina wysłała mi maila z oskarżeniami o sianie FUDu (bejbe, to nie pierwszy raz...) - i po stwierdzeniu, że ktoś umieścił link do tego wpisu w polskiej Wikipedii.

 

Wracam ja sobie z pracy, odpalam domowy komputer, a ten na dzień dobry wywala mi ostrzeżenie firewalla:

2008-09-01 23:23:43
Google Chrome - nowa przeglądarka?

Świat już trąbi na ten temat - Google chce produkować nową przeglądarkę internetową (zobaczcie komiks)!

Powered by:
Hellcore Mailer - polski program pocztowyOpera Web BrowserFreeBSD - The Power to Serve!Slackware
RSSy:
Sidekick:
Projekty:
O autorze:
Zobacz:
Kategorie:
Archiwum:
Szukaj: